Keraamiline töötlemine

Keraamiline töötlemine

Keraamiline kaitsetöötlus on tänu uute tehnoloogiate kasutuselevõtmisega viimase kümne aastaga väga palju arenenud ja soodsamaks läinud. Kümnend tagasi kasutati sellist tehnoloogiat vaid luksusautodel, kus lakikint oli kaetud ainega, mis märjaks saades ise puhastus ja kogu vesi ning mustus maha voolas.
Täna on igal inimesel võimalik oma sõidukile selline kaitsetöötlus tellida. Väga hea on seda teha tehasest tulnud uuele autole, kus veel kriimud ja kahjustused puuduvad. Keraamiline töötlus võimaldab kokku hoida hilisema lakikihi kriimustuste poleerimise pealt.

Keraamiline kaitse on tihti tuntud ka kui vedel klaas, sest tehnoloogiliselt on sellise sünteetilise kaitseaine välja töötamine sarnane klaasi tehnoloogiale. Keraamilise kaitsetöötluse hind sõltub mitmest tegurist, nagu lakikihi seisukord, samuti keraamika kestvus erinevatel pindadel. Keraamika kestvus võib tänapäeval ulatuda kuni kuue aastani. Selle saavutamiseks peab kindlasti arvestama ka kohustusliku hoolduspesude graafikuga keraamika paigaldanud ettevõtte juures.