Osoneerimine

Osoneerimine = lõhnade eemaldus

Kui autosse jääb ebameeldiv lõhn isegi pärast põhjalikku puhastust, siis tõenäoliselt on bakterid leidnud tee sügavamale salongi katvasse vaipkattesse, istmetesse või polstrite vahele. Jalamati all olev niiske vaip ja autosse kantud tänavamustus on neile heaks kasvulavaks.

Parim viis võidelda autos bakterite, hallitusseente ja halva lõhna tekitajate vastu, on salongihooldus osooniga.

Osoneerimine on kaasaegse tehnoloogia abil inimese tervisele kõige ohutum ja keskkonnasõbralikum desinfitseerimisprotsess, mis ei jäta õhku ebameeldivat lõhna ega kahjusta kokkupuutumisel pindu. Osoon oksüdeerib tervisele kahjulikke mikroorganisme aatomi tasemel, muutes need kahjutuks ja välistades nende paljunemise.
Osoneerimise protsessist lihtsustatult: Osonaatorseadme ventilaator tõmbab auto salongis oleva õhu osonaatorisse, kus see desinfitseeritakse ja ioniseeritakse. Protsessi ajal tekib suletud ustega auto salongi negatiivsete õhuioonide ja osooniga rikastatud keskkond.

Seda teenust saab teha vaid siis, kui eelnevalt on halva lõhna põhjus ka eemaldatud. Näiteks, kui teil on salongi või pagasiruumi vaiba sisse imbunud piim, mis on hapuks läinud ja autosse halva lõhna tekitanud, siis ei piisa vaid osoneerimisest, vaid tuleb ka piimaplekk korralikult välja pesta keemilise pesuga. Kui auto on lihtsalt seismisest umbse lõhnaga, võiks piisata vaid osoneerimisest. Lisaks tapab osoon 99% bakteritest, olles sobilik näiteks taksode autosalongide desinfitseerimiseks.